W sobotę 20 października w ramach spotkania formacyjnego nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej obchodził swoje XX-lecie. Procesyjnym wejściem do kościoła rozpoczęła się msza św. pod przewodnictwem ks. prof. Tadeusza Borutki, diecezjalnego asystenta Akcji Katolickiej.Byli obecni poprzedni asystenci naszego Oddziału AK  –  ks.prałat Andrzej Rdest i ks.Jacek Gracz. jak również dziekan ks. Stefan Sputek oraz obecny proboszcz i asystent Akcji, ks. Tomasz Związek.Wśród zaproszonych gości byli: minister Stanisław Szwed z małżonką Małgorzatą, senator Andrzej Kamiński – prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej oraz burmistrz Cieszyna Ryszard Macura.Byli również obecni członkowie innych Oddziałów. Po mszy św. członkowie AK wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do domu parafialnego.Po wspólnym zdjęciu i powitaniu przez kapelę Sikorów, zebrani wysłuchali prelekcji ks. T. Borutki o poszukiwaniach genealogicznych w rodzinie Jana Pawła II. Ks. Profesor podkreślał również szczególną rolę ojca w kształtowaniu duchowości przyszłego papieża.To właśnie rodzina jest i powinna być szkołą świętości szczególnie w czasach kryzysu wiary. Prezentację z 20-letniej działalności POAK przygotował Andrzej Surzycki.Następnie głos zabrali zaproszeni goście oraz Pani Prezes naszego oddziału AK  –  Maria Liwczak. Były podziękowania, kwiaty, wspólny posiłek, śpiewy przy gitarze i ,oczywiście tort. Obchody jubileuszu POAK upłynęły w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze.