wrz 11, 2018

OGŁOSZENIA – V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

Trwajmy na modlitwie NOWENNY W INTENCJI OJCZYZNY, ZGODY NARODOWEJ i POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i Bł. Jerzego Popiełuszki.

Dzisiaj o 15.30 Msza święta dla Głuchych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30.

W poniedziałek o 17.00 w salce na plebanii zebranie rodziców, którzy chcą wysłać w tym roku dzieci na kolonie. O 18.00 na probostwie Katecheza dla Dorosłych.

We wtorek 19 marca uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Z racji uroczystości w tym dniu w naszym kościele dodatkowa Msza święta o 18.00.

W piątek 22 marca w kościele Św. Jerzego o godzinie 17.00 rozpoczniemy Cieszyńską Drogę Krzyżową. Przejdziemy ulicami: Hażlaską, Św. Jerzego, Moniuszki i Katowicką do naszego kościoła. Jako parafia Św. Elżbiety włączymy się w niesienie krzyża przy XIII i XIV stacji. W tym dniu w naszym kościele nie będzie innych Dróg Krzyżowych a Msza wieczorna koncelebrowana przez kapłanów naszego Dekanatu będzie po zakończeniu Drogi Krzyżowej.

Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z Sakramentami świętymi będą w sobotę 23 marca od godziny 9.00. Prosimy ich zgłaszać do piątku w zakrystii.

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Palmy święcić będziemy na wszystkich Mszach świętych. Poświęcenie palm połączone z uroczystą procesją będzie na Mszy świętej o 11.30. Uroczystość rozpoczniemy na placu przed kościołem. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej będzie w tym dniu rozprowadzał palmy, a zebrane datki przeznaczone zostaną na dofinansowanie dzieci z uboższych rodzin.

Ci, którzy pragną włączyć się w przygotowanie palm proszeni są o dostarczenie materiału zielonego do czwartku pod salkę na probostwie.

Katolickie Przedszkole im. Dzieciątka Jezus i Szkoła Podstawowa im. Świętej  Rodziny w Cieszynie ogłasza rekrutację na nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą. Szczegóły na plakatach.

Parafialny Zespół Caritas przy drzwiach kościoła rozprowadza Paschaliki. Ofiara przeznaczona jest na cele charytatywne.

Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą świętą.

Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy serdecznie za składane ofiary na inwestycje parafialne.

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli: + Mirosław Piecha, + Barbara Rys, + Róża Dziambor i + Mariola Lanc Wieczny odpoczynek…