Wrz 11, 2018

II Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2019 r.

Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 lub po Mszy św. wieczornej. Natomiast w niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale.

Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Modlimy się dzisiaj w intencji dzieci Afryki i misjonarzy. Za tydzień będzie można złożyć do puszek ofiarę na ten cel.

Dziś przed kościołem można nabyć Paschaliki wielkanocne i zabrać skarbonki  Jałmużny postnej, której celem jest pomoc potrzebującym. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc dla chorych z Centrum Medycznego Sióstr Elżbietanek.

We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Spotkania formacyjne:
• wponiedziałek o godz. 17.30 w salce – Krąg Biblijny
• w poniedziałek o godz. 19.00 w salce – Akcja Katolicka

W czwartek będziemy gościli w Parafii małżeństwo odpowiedzialne w rejonie za Domowy Kościół. Dlatego zapraszamy o godz. 19.00 do salki te małżeństwa, które chciałyby pogłębić swoją wiarę i wzmocnić relacje małżeńskie i rodzinne, uczestnicząc w kręgach Oazy Rodzin.

W sobotę zapraszamy do kościoła naszych Seniorów na nabożeństwo, a później do salki parafialnej. Początek o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 odprawimy Mszę św. w intencji Ruchu Rodzin Nazaretańskich, a o godz. 15.30 dla głuchoniemych.

Pierwszy z „Wieczorów z Melchiorem” odbędzie się w czwartek, 21 marca o godz. 19.00 w auli Liceum Katolickiego. Wykład „Św. Melchior Grodziecki, Cieszynianin z urodzenia? Obywatel naszego miasta?” wygłosi dr hab. Wacław Gojniczek.

Księża organizujący Rekolekcje wielkopostne z kawą w tle, zapraszają na spotkania od 20 do 24 marca b.r. Szczegóły w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej naszej Parafii.