wrz 11, 2018

OGŁOSZENIA – IV Niedziela zwykła – 29 stycznia 2023 r.

Dzisiaj o godzinie 16.00 na probostwie spotkanie Akcji Katolickiej.

Na godzinę 17.00 zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich do kościoła na Rodzinne Kolędowanie. Zachęcamy do przyjścia całymi rodzinami, a dzieci prosimy by przyniosły różne instrumenty.

W poniedziałek o 18.00 Katecheza dla Dorosłych na probostwie.

We wtorek 31 stycznia wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana.

W środę 1 lutego po wieczornej Mszy świętej odbędzie się Koncert kolędowy chóru, orkiestry i solistów Instytutu Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego w ramach XI edycji cyklu Akademickie Kolędowe Ostatki. Serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. W naszym kościele Msze święte: o 6.30, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej święcenie świec. Na Mszy świętej o 18.00 poświęcenie świec Dzieciom pierwszokomunijnym.

W tym dniu o 19.00 w kościele kolejne spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców.

W pierwszy piątek na Mszy wieczornej zgromadzą się Rodzice z Dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii świętej. Po Mszy spotkanie organizacyjne na probostwie.

W sobotę 4 lutego od 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z Sakramentami świętymi. Należy ich zgłaszać do piątku w zakrystii.

W przyszłą niedzielę 5 lutego przy drzwiach kościoła Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę na potrzebujących z naszej parafii.

Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą świętą.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom za składane dzisiaj ofiary.

Prosimy zainteresowanych o zapoznanie się z Informacją Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie w sprawie ogniska zapalnego grypy ptaków. Komunikat wywieszony jest w gablotce.

Aby ułatwić dostanie się do kościoła osobom starszym i mającym trudności w chodzeniu, pół godziny przed i po Mszy świętej o godzinie 9.30, można wejść do naszej Świątyni od strony wewnętrznego dziedzińca Klasztoru. Podwożąc osobę starszą można wjechać na wewnętrzny dziedziniec, jednak samochodu nie parkujemy na placu. Jesteśmy wdzięczni Siostrom Elżbietankom za życzliwość i stworzenie takiej możliwości.