wrz. 11, 2018

OGŁOSZENIA – XXIX niedziela zwykła – 17 października 2021 r.

Zapraszamy wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe na godzinę 17.15. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się grafik wspólnot i osób odpowiedzialnych za prowadzenie Różańca.

W poniedziałek wspomnienie Św. Łukasza, ewangelisty. Po Mszy wieczornej na probostwie Katecheza dla Dorosłych.

W środę wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana i patrona naszej diecezji. Na Mszy świętej wieczornej zgromadzi się Żywy Różaniec. Następnie spotkanie w salce na probostwie. Szczególnie zaproszeni są ci, którzy się zapisali do Żywego Różańca w ostatnią niedzielę oraz te osoby, które chciałyby jeszcze się zapisać.

W piątek 22 października wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża. W tym dniu Nabożeństwem Ekumenicznym o godzinie 10.00 rozpoczniemy uroczystość poświęcenia i wręczenia Sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie. Po nabożeństwie przemarsz z kościoła do szkoły, gdzie będzie dalsza część uroczystości. Prośmy w modlitwach o Boże błogosławieństwo dla całej społeczności Szkoły.

W sobotę 23 października wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Światowy Dzień Misyjny. O 15.30 Msza święta dla Głuchych i spotkanie w salce na probostwie.

Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki roczne i jednorazowe można zabrać wychodząc z kościoła. Wypominki roczne są czytane w niedzielę przed Mszami świętymi o 9.30 i 11.30. Wypominki jednorazowe w ramach modlitwy w dniach od 1 do 8 listopada. Msza święta za Zmarłych wypominanych odprawiana jest w każdy trzeci piątek miesiąca o godzinie 18.00.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Parafianom i Gościom za składane ofiary, a Służbie Liturgicznej i Młodzieży za przeprowadzenie zbiórki w ostatnią niedzielę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 2293 zł i 10 €. W imieniu Stypendystów wszystkim Ofiarodawcom gorące: Bóg zapłać!

Przypominamy, że od dzisiaj, aby ułatwić dostanie się do kościoła osobom starszym i mającym trudności w chodzeniu, pół godziny przed i po Mszy świętej o godzinie 9.30, można wejść do naszej Świątyni od strony wewnętrznego dziedzińca Klasztoru. Podwożąc osobę starszą można wjechać na wewnętrzny dziedziniec, jednak samochodu nie parkujemy na placu. Jesteśmy wdzięczni Siostrom Elżbietankom za życzliwość i stworzenie takiej możliwości.

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli: + Siostra Kornelia Elżbietanka oraz + Władysław Małysa.           Wieczny odpoczynek…

Adres mailowy Parafii: parelzbietaciesz@onet.pl