wrz 11, 2018

OGŁOSZENIA – XXVI Niedziela zwykła– 25 września 2022 r.

Dzisiaj przy drzwiach kościoła można złożyć ofiarę na pomoc dla OO. Bonifratrów.

O 17.30 Nieszpory.

W poniedziałek na probostwie o 17.30 Katecheza dla Dorosłych.

We wtorek 27 września wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana.

W środę 28 września wspomnienie Św. Wacława, męczennika. Po Mszy świętej wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Anielskiej. Na modlitwie różańcowej o 17.30, Mszy świętej o 18.00, a następnie na probostwie zgromadzi się Żywy Różaniec. W tym dniu o 19.00 w kościele spotkanie Dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii wraz z rodzicami.

W czwartek 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O 12.00 specjalne nabożeństwo ku Ich czci.

W piątek 30 września wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu na Mszy świętej o godzinie 16.00 J. Eksc. Ks. Biskup Piotr Greger udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu Bierzmowania. Trwa nowenna za kandydatów do bierzmowania a także ich świadków i rodziny. Modlitwa jest odmawiana po każdej Mszy świętej. Bardzo prosimy o włączenie się w tę modlitwę wszystkich Parafian oraz Siostry Elżbietanki. W tym dniu kancelaria po południu będzie nieczynna!

W sobotę 1 października wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. O godzinie 11.00 na Mszy świętej wraz z Siostrami: Dorotą, Julią i Martą będziemy przeżywać Jubileusz 40-lecia ich profesji zakonnej. Wdzięczni za świadectwo życia i posługę Szlachetnych Sióstr chciejmy otoczyć ją naszą modlitwą i wziąć udział w uroczystościach.

Od tego dnia rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiane będą codziennie w naszym kościele o godzinie 17.15. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Jest to jednocześnie I sobota miesiąca. Ale uwaga! chorych i starszych parafian z Sakramentami świętymi odwiedzimy dopiero w następną sobotę 8 października.

W przyszłą niedzielę 2 października w naszej Świątyni przeżywać będziemy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego w 12 lat po jego konsekracji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji Pana Jezusa po każdej Mszy świętej z racji I niedzieli miesiąca oraz od 12.30 do 18.00. O 15.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Spowiedź w naszym kościele codziennie przed każdą Mszą świętą. Dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców w czwartek od 17.00.

Serdecznie dziękujemy Parafianom i Gościom za składane dzisiaj ofiary.

Aby ułatwić dostanie się do kościoła osobom starszym i mającym trudności w chodzeniu, pół godziny przed i po Mszy świętej o godzinie 9.30, można wejść do naszej Świątyni od strony wewnętrznego dziedzińca Klasztoru. Podwożąc osobę starszą można wjechać na wewnętrzny dziedziniec, jednak samochodu nie parkujemy na placu. Jesteśmy wdzięczni Siostrom Elżbietankom za życzliwość i stworzenie takiej możliwości.

Adres mailowy Parafii: parelzbietaciesz@onet.pl