Wrz 11, 2018

Ogłoszenia – Odpust ku czci Św. Elżbiety – 17 listopada 2019 r.

Przeżywamy dzisiaj w naszym kościele odpust ku czci Św. Elżbiety. Kazania głosi ks. dr Jerzy Pytraczyk, ojciec duchowny Seminarium w Krakowie, którego wraz z klerykami, gościmy w naszej parafii w ramach niedzieli powołań.

Po Mszach Akcja Katolicka rozprowadza Chlebki Św. Elżbiety i kołacze. Ofiary złożone przy tej okazji pomogą w zorganizowaniu dzieciom spotkania ze Św. Mikołajem.

Na uroczyste nieszpory niedzielne zapraszamy na 17.30.

O 19.00 koncert w ramach cyklu „Wieczory muzyki organowej i kameralnej u Św. Elżbiety”. Posłuchamy pięknej muzyki na wspaniałym naszym instrumencie w wykonaniu świetnego organisty i pedagoga, a jednocześnie naszego parafianina, Pana Pawła Seligmana. Wstęp wolny. W trakcie koncertu będzie można złożyć ofiarę na remont naszych organów.

W poniedziałek Krąg biblijny o 18.00 na plebanii.

W środę po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo do Matki Bożej Anielskiej.

Spowiedź w naszym kościele codziennie przed każdą Mszą św.

Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na nocne czuwanie do Krakowa Łagiewnik 22/23 listopada br. Szczegóły w gablotce.

Spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych w niedzielę 24 listopada w parafii Św. Marii Magdaleny. Początek o 15.00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę o 15.30 w naszym kościele Msza dla Głuchych.

Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek 18 listopada – Wsp. Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień imienin ks. Biskupa Romana. Pamiętajmy o Nim w modlitwach

– w środę 20 listopada – Wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

– w czwartek 21 listopada – Wsp. Ofiarowania NMP

– w piątek 22 listopada – Wsp. Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu modlić się będziemy za Pana Organistę i wszystkich chwalących Pana Boga śpiewem.

– w przyszłą niedzielę 24 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej.