wrz 11, 2018

OGŁOSZENIA – Wniebowstąpienie Pańskie – 29 maja 2022 r.

W poniedziałek i wtorek Maryjne Nabożeństwa Majowe, a od środy 1 czerwca Nabożeństwa ku czci NSPJ w naszym kościele o 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Trwamy na modlitwie poprzedzającej Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę.

W poniedziałek 30 maja wspomnienie Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji. Po wieczornej Mszy świętej na probostwie Katecheza dla Dorosłych.

We wtorek 31 maja święto Nawiedzenia NMP.

W środę 1 czerwca wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o wszystkich Dzieciach. Po wieczornej Mszy świętej Mali Rycerze Miłosiernego Serca Pana Jezusa odmówią trzy części Różańca w intencji Ojczyzny.

W piątek 3 czerwca wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek na nabożeństwie o 17.30 oraz na Mszy wieczornej zgromadzą się Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami. Do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz udziału we Mszy świętej zachęcamy również kandydatów do bierzmowania.

Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą świętą.

W sobotę 4 czerwca od 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z sakramentami świętymi. Należy ich zgłaszać do piątku w zakrystii.

Serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

W ostatnim czasie do Domu Ojca Niebieskiego odszedł: + Sebastian ChudekWieczny odpoczynek…

Aby ułatwić dostanie się do kościoła osobom starszym i mającym trudności w chodzeniu, pół godziny przed i po Mszy świętej o godzinie 9.30, można wejść do naszej Świątyni od strony wewnętrznego dziedzińca Klasztoru. Podwożąc osobę starszą można wjechać na wewnętrzny dziedziniec, jednak samochodu nie parkujemy na placu. Jesteśmy wdzięczni Siostrom Elżbietankom za życzliwość i stworzenie takiej możliwości.

Adres mailowy Parafii: parelzbietaciesz@onet.pl