wrz 11, 2018

OGŁOSZENIA – XVI Niedziela zwykłą B – 21 lipca 2024 r.

Dzisiaj o 17.30 Nieszpory.

W poniedziałek 22 lipca święto Św. Marii Magdaleny.

We wtorek 23 lipca święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W środę 24 lipca wspomnienie Św. Kingi, dziewicy. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Anielskiej.

W czwartek 25 lipca Święto Św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców i patrona naszego księdza Krzysztofa. W tych dniach szczególnie pamiętajmy o Nim w modlitwach. Msze święte w intencji ks. Krzysztofa będą odprawione w czwartek 25 lipca o 18.00 i w niedzielę 28 lipca o 7.30 i 9.30.

W piątek 26 lipca wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

W przyszłą niedzielę 28 lipca, będziemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących, a po Mszach świętych poświęcimy pojazdy. Z tej okazji przy drzwiach kościoła będzie można złożyć ofiarę w ramach akcji Miva Polska: 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy.

W czwartek 1 sierpnia, w pierwszy dzień Odpustu ku czci Matki Bożej Anielskiej – Porcjunkuli, serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie o 16.00 na probostwie, a następnie na Mszę świętą o 18.00, wszystkich Ministrantów i Lektorów, którzy w minionych latach istnienia naszej parafii służyli przy ołtarzu.

Franciszkański Zakon Święckich w Cieszynie zaprasza na pielgrzymkę  w dniach 15 i 16 sierpnia br. do sanktuariów Matki Bożej na Jasnej Górze i w Licheniu oraz sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Szczegóły na plakacie.

Trwają zapisy na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę z Cieszyna na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.

Parafia Św. Marii Magdaleny w Cieszynie organizuje pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku w terminie od 17 lutego do 1 marca 2025 roku. Cena: 1400 USD i 7400 PLN. Szczegółowe informacje i zgłoszenia w kancelarii parafii Św. Marii Magdaleny lub u księdza dyżurnego.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia w naszej parafii sprawy kancelaryjne można załatwiać od poniedziałku do piątku po Mszach świętych w zakrystii. Porządek Mszy świętych w czasie wakacji, zarówno w niedziele jak i w tygodniu, pozostaje bez zmian.

Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą świętą.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Parafianom i Gościom za składane ofiary.

W ostatnim czasie do domu Ojca odszedł: + Jan MachWieczny odpoczynek…