Wrz 11, 2018

OGŁOSZENIA – III Niedziela zwykła – 24 stycznia 2021 r.

Trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy dzisiaj w sposób szczególny i radosny wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”.

Dzisiejsza niedziela jest także „Dniem solidarności z Chorwacją”. Podczas każdej Mszy świętej poszkodowanych w trzęsieniach ziemi, ich rodziny oraz tych, którzy zginęli otaczamy naszą modlitwą, a przy drzwiach kościoła możemy wesprzeć ich materialnie ofiarą do puszek.

Zapraszamy na Nieszpory na godzinę 17.30.

W poniedziałek 25 stycznia Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła.

We wtorek wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W środę na Mszy świętej o 18.00 gromadzi się Żywy Różaniec. Po Mszy Nabożeństwo do Matki Bożej Anielskiej.

W czwartek wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Dziękujemy bardzo wszystkim Parafianom i Gościom za ofiary składane w kościele na tacę i do skarbonek, jak również wpłacane na konto parafialne.

Dziękujemy serdecznie także tym rodzinom, które przekazują ofiary kolędowe. Jest to piękny przejaw Waszej troski o Parafię i Duszpasterzy.

Adres mailowy Parafii: parelzbietaciesz@onet.pl