Wrz 11, 2018

Ogłoszenia XXIV Niedziela zwykła – 15 września 2019 r.

W dniu dzisiejszym, z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, ofiarą do puszek zbierana przed kościołem wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

Dzisiaj rozpoczyna się również IX Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”.

Zapraszamy dzisiaj na nieszpory na godz. 17.30.

Za tydzień w niedzielę na Mszy świętej o 11.30 będziemy dziękować za tegoroczne zbiory. Prosimy parafian, szczególnie działkowiczów, o przyniesienie do piątku plonów ziemi do dekoracji świątyni.

W poniedziałek o 17.30 Krąg Biblijny.

W poniedziałek o 19.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na Plebanii

W czwartek po wieczornej Mszy świętej spotkanie charytatywnej wspólnoty Caritas na Plebanii.

W kancelarii parafialnej tylko do 20 września będziemy przyjmować zgłoszenia dzieci I-komunijnych, jak również zgłoszenia tych, którzy pragną w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania. Do kancelarii zgłasza się rodzic z dzieckiem.

W gablotce wywieszone są wymagania co do wczesnej komunii.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na nocne czuwanie w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach z 20 na 21 września. Wyjazd z Cieszyna autokarem. Szczegóły w gablotce.

Dekanat cieszyński organizuje w dniach 28 i 29 września kurs przedmałżeński, który odbędzie się w naszej parafii. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy do przyszłej niedzieli.

W ramach naszego Dekanatu organizujemy także wyjazd autokarem na XII Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 28 września. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy naszym kościele. Szczegóły podamy za tydzień.

Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek 16 września – wsp. Św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

– w środę 18 września – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Anielskiej.

– w piątek 20 września – wsp. Św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca: o 17.30 wypominki, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a na Mszy o 18.00 modlić się będziemy za zmarłych wypominanych

– w sobotę 21 września – Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

Bóg zapłać! za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.