Wrz 11, 2018

Niech Chrystus Zmartwychwstały, który nam nieustannie  błogosławi, znajdzie w nas swoich odważnych uczniów pełnych wiary i miłości, która usuwa wszelki lęk. Niech obdarza nasze serca pokojem, nadzieją i radością oraz otwiera je na potrzeby braci.

OGŁOSZENIA – V Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021 r.

Papież Franciszek prosi, aby w miesiącu maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia pandemii, a w sposób szczególny zachęca nas wszystkich do gorliwej modlitwy za tych, których pandemia dotknęła najbardziej. W każdym dniu maja, kierując się kalendarzem z konkretnymi intencjami, wszystkie sanktuaria na całym świecie, zjednoczone w komunii modlitewnej będą kierowały swoje modlitwy, które jak woń kadzidła będą wznosiły się do Boga. Kalendarium w gablotce i na stronie naszej parafii.

W niedzielę 9 maja na Mszach świętych o 9.30, 11.30 i 13.30 Dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej. Z powodu obostrzeń na tych Mszach świętych mogą być tylko dzieci i ich rodzice!!! Pozostałych Parafian zapraszamy na Msze święte: w sobotę o 18.00, w niedzielę o 7.30, 16.00 i 18.00.

OGŁOSZENIA – VI Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021 r.

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj Uroczystość I Komunii, a w kolejne dni tzw. Biały Tydzień. Zachęcamy do udziału w Maryjnych Nabożeństwach Majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o 17.30.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje czyli tak zwane Dni Krzyżowe. W ramach wieczornych nabożeństw udamy się w procesjach błagalnych do Krzyży: misyjnego, przed probostwem i przy Betanii, by modlić się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

W środę 12 maja po wieczornej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Fatimskie: o 20.00 Różaniec, o 21.00 Apel Jasnogórski oraz całonocna Adoracja prowadzona przez Siostry Elżbietanki do Mszy świętej w czwartek o 6.30.

W czwartek na Mszy wieczornej gromadzi się Apostolat Maryjny.

W piątek 14 maja Święto Św. Macieja, Apostoła. Rozpoczniemy wtedy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę świętą o 18.00.

Fundacja Św. Elżbiety w Cieszynie ogłasza nabór seniorów z miasta Cieszyna w wieku 60+ do uczestnictwa w Dziennym Domu Opieki Tabor. Szczegóły na plakacie lub na stronie internetowej Fundacji.

Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonek i wpłacane na konto parafialne.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do Domu Ojca: + Irena Hołyst i + Jadwiga DrągWieczny odpoczynek…

Adres mailowy Parafii: parelzbietaciesz@onet.pl