Ogłoszenia duszpasterskie

wrz 11, 2018

OGŁOSZENIA

Na pewno pamiętacie sprawę związaną z Kamilkiem z Częstochowy, który został skatowany przez najbliższych, w wyniku czego zmarł. Od kilkunastu lat Kościół w Polsce pracuje nad tworzeniem bezpiecznej przestrzeni dla naszych najmłodszych, aby chronić ich przed jakąkolwiek przemocą ze strony dorosłych lub rówieśników. W tym roku te działania zostały wzmocnione ustawą państwową tzw. „Ustawą Kamilka”. Jako parafia włączamy się w powstający system ochrony. System ten opiera się na:

  • dokumencie, który możemy znaleźć na naszej stronie Internetowej w zakłądce Aktualności oraz w Kancelarii Parafialnej, opisujący szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą, a także działania, jakie podejmiemy po uzyskaniu informacji o takiej sytuacji.
  • powołaniu Osoby Zaufanej, którą w naszej parafii będzie pani Celina Piwko, z którą można się skontaktować przez e-mail: celina.piwko@pomagamy.com.pl

Wszystkie zgłoszenia będą traktowane z dyskrecją i powagą.

Dziękujemy za zrozumienie i współpracę w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla naszych dzieci i młodzieży. Zachęcam wszystkich, szczególnie rodziców i dziadków do przeczytania tego dokumentu pamiętając, że jest to początek naszej wspólnej pracy w ochronie dzieci i młodzieży przed przemocą. W ten sposób odpowiadamy na apel św. Jana Pawła II: Pomóżmy dzieciom odkryć i doświadczyć miłości samego Boga!

OGŁOSZENIA – ROK Św. FRANCISZKA

Z okazji 800-lecia śmierci Św. Franciszka przeżywamy w Kościele Jubileusz, podczas którego wszyscy wierni chrześcijanie są zaproszeni do naśladowania przykładu Świętego z Asyżu. Rok Św. Franciszka wiąże się z możliwością zyskania odpustu dla siebie lub dla zmarłych. Można go zyskać nawiedzając klasztorny kościół franciszkański lub miejsce kultu Św. Franciszka. Nasz kościół parafialny Św. Elżbiety Węgierskiej jest takim miejscem, gdyż stanowi kaplicę Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek III Zakonu Regularnego Św. Franciszka. Drugim miejscem w Cieszynie jest kościół Św. Krzyża OO. Franciszkanów. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z łaski odpustu jak i z wydarzeń Jubileuszowych zaplanowanych na ten czas.  Spis i terminy wydarzeń oraz warunki zyskania odpustu znajdują się na ulotkach, które można zabrać wychodząc z kościoła.

OGŁOSZENIA – 12 Niedziela zwykłą A – 21 czerwca 2026 r.

„Serdecznie zapraszam do udziału w XXXV Pieszej Pielgrzymce naszej diecezji na Jasną Górę… Wspólne wędrowanie to okazja, by pogłębić wiarę i stać się autentycznym uczniem-misjonarzem we współczesnym świecie…” – pisze do nas Ks. Biskup Roman Pindel. Pielgrzymka z Cieszyna odbędzie się od 6 do 11 sierpnia br. Zapisy od 1 do 31 lipca w parafiach: Św. Marii Magdaleny, Najświętszego Imienia Maryi Panny na Bobrku a także internetowo pod adresem: pielgrzymkacieszynska.pl. Koszt: 110 zł – dorośli; 60 zł – dzieci i młodzież do 18 roku życia. Szczegóły na plakacie.

Świętowaliśmy ostatnio uroczystości: Bożego Ciała, Pielgrzymkę ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę, Jubileusz 65-lecia kapłaństwa ks. Prałata Andrzeja Rdesta oraz Festyn Rodzinny. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w ich przygotowanie. Szczególne podziękowania: Siostrom Elżbietankom, a nade wszystko Matce Generalnej Albercie i siostrom Jadwidze Urszuli i Antoninie; Pocztom sztandarowym i Paniom w strojach cieszyńskich; Panom niosącym  baldachim i wieszającym flagi; Osobom, które bezpośrednio zaangażowały się w przygotowanie ołtarzy i wsparły to dzieło finansowo; Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dzieciom Maryi; Chórowi Albatesso i Panu Organiście Dawidowi; Zespołowi Sprzątającemu i Siostrze Franciszce; Osobom, które przyniosły fanty, upiekły ciasta i zgłosiły się do pomocy przy Festynie jako wolontariusze. Wszystkim za wszystko stokrotne dzięki! 

Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele są odprawiane: w poniedziałek, wtorek i sobotę po porannej Mszy świętej; w środę, piątek i niedzielę po wieczornej Mszy świętej; w czwartek na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą świętą.

Spotkanie organizacyjne dla Rodziców Dzieci wyjeżdżających na Kolonie do Kołobrzegu w poniedziałek 22 czerwca o 17.00 na probostwie. Obecność obowiązkowa.

Katecheza dla Dorosłych w poniedziałek o 18.00 na probostwie.

Spotkanie Żywego Różańca na modlitwie o 17.30, Mszy świętej, a następnie na probostwie w środę 24 czerwca. W tym dniu przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Msza święta na zakończenie roku szkolnego w czwartek 25 czerwca o 18.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów, wychowawców i pracowników szkoły do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę 28 czerwca będzie z nami się modlił i wygłosi kazania Ksiądz Neoprezbiter Tadeusz Florczyk. Po Mszach świętych udzieli nam specjalnego błogosławieństwa i rozda prymicyjne obrazki.

Organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w terminie 21-22 sierpnia br. Po drodze odwiedzimy Łańcut, Markową, Przemyśl i Krasiczyn. Koszt: 450 zł od osoby, Zapisy w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania. Tam też można otrzymać program pielgrzymki i wpłacić zaliczkę 200 zł. Serdecznie zapraszamy.

Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą świętą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za składane dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne.

W ostatnim czasie do domu Ojca odeszli: + Kazimierz Solowski, + Zdzisław Iwaniec i + Henryk Tomaszko Wieczny odpoczynek…