Podczas marcowych rekolekcji w Café Muzeum zaplanowano prelekcję ks. Jacka Krzemienia ze Wspólnoty „Chleb Życia” pt. „Mistyka codzienności” (20 marca). O „Mistyce krzyża i św. Edycie Stein” opowie ks. Manfred Deselarers, niemiecki kapłan pracujący od lat oświęcimskim Centrum Dialogu i Modlitwy (21 marca). Zaplanowano rozmowę znanego o. Marka Wójtowicza SJ i Miriam Arbter-Korczyńskiej z radia „Anioł Beskidów” (22 marca) poświęconą mistyce św. Piotra Fabera – XVI-wiecznego jezuity, jednego z pierwszych towarzyszy św. Ignacego Loyoli.
Sobotni wieczór wypełni spektakl słowno-muzyczny oparty na poezji Z. Herberta, Cz. Miłosza, H. Poświatowskiej, J. Lechonia, J. Kaczamarskiego i A. Kamińskiej (23 marca). Wiersze recytować będzie ks. Leszek Łysień, a śpiew i muzykę zapewnią Aleksandra Danielowicz i Jarek Kąkol.
Rekolekcje zakończy niedzielna Msza św. w kościele Świętej Trójcy w Cieszynie.