Od 28 kwietnia do 5 maja, pod hasłem „MIŁOSIERNI MIŁOSIERDZIA DOSTĄPIĄ” będziemy obchodzili 75. Tydzień Miłosierdzia. Rozważamy prawdę o nieskończonym Miłosierdziu Bożym, które jest większe niż największe niegodziwości i grzechy ludzkie.
Jest to patronalne święto Caritas. W naszej Parafii od wielu lat działa Zespół Caritas, który podejmuje następujące inicjatywy:
– comiesięczne kwesty przed kościołem na rzecz potrzebujących,
– organizacja spotkań dla seniorów z naszej parafii i z okazji Dnia Chorego,
– organizacja spotkań dla niesłyszących i słabo słyszących z okolic Cieszyna i z Zaolzia,
– zakup leków dla potrzebujących,
– zakup opału na zimę,
– zakup żywności,
– odwiedziny przedświąteczne seniorów i osób potrzebujących wsparcia (na Święta Wielkanocne wydano 28 paczek żywnościowych i 80 paczek z życzeniami).
Modlimy się za nasz Parafialny Oddział Caritas, dziękujemy za ich zaangażowanie, a Parafianom i Gościom za ofiary składane na cele charytatywne.
Niech najbliższe dni staną się okazją do uwrażliwienia nas na tych, którzy często żyją obok nas i potrzebują naszej pomocy.