Zapraszamy na IV Koncert z cyklu:
 ,,Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej u św. Elżbiety”,
który odbędzie się 16.02.2020, o godzinie 19:00 w naszym kościele.
Tym razem możliwości instrumentu zaprezentuje nam Pani Ewelina Bachul z Cieszyna.
W programie utwory: Jana Sebastiana Bacha, Andrzeja HławiczkiMaxa Regera, Ferenca Liszta.

 

Ewelina Bachul (Cieszyn)

Organistka. W roku 2013 ukończyła z wyróżnieniem Diecezjalną Szkołę Organistowską – Szkołę Muzyczną II st. w Bielsku-Białej w klasie organów mgr Urszuli Jasieckiej-Bury, a w 2018 Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Jest także absolwentką (dyplom z wyróżnieniem) studiów na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim, Wydział Artystyczny w Cieszynie.
W roku 2012 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie Organowym w Sankt-Petersburgu (Rosja), II miejsce na II Konkursie Organowym i Organowo-Kameralnym w Mielcu (wraz ze skrzypaczką Magdaleną Marcinowicz-Tomanek), wraz z Barbarą Lorenc była finalistką I Międzynarodowego Konkursu Duetów Organowych „Per organo a quattro mani” w Nowym Sączu. Wcześniej zdobywała także laury na wielu konkursach dla uczniów szkół muzycznych (m.in. I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w Warszawie). Występuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Koncertowała podczas festiwali organowych m.in. w Sankt-Petersburgu (Rosja), Oniksztach (Litwa), Ostrawie (Czechy), w Bazylice Jasnogórskiej w Częstochowie, Łodzi, Wrocławiu, Pasłęku, Poznaniu, Świętej Lipce, Sejnach, Nowym Sączu, Nowej Rudzie oraz w wielu miastach Śląska.
W roku 2019 współuczestniczyła w obchodach jubileuszowych ZPiT „Śląsk”. Uczestniczyła w kursach interpretacji muzyki organowej i improwizacji, prowadzonych przez: Davida Titteringtona, Gerharda Gnanna, Ludgera Lohmanna, Christophe’a Mantoux, Desmonda Huntera, Dalibora Miklavcica, Wolfganga Seifena, Pietera van Dijka, Nigela Allcoata. W 2017 roku nagrała solową płytę (ORG-homage!) z utworami organowymi Wiesława Cienciały. Dokonała prawykonania utworów kompozytorów takich jak: Tomasz Bonikowski, Wiesław Cienciała, Krzysztof Gawlas.
Jest nauczycielem w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej II st., prowadzi także klasę organów w Diecezjalnym Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku-Białej i w Społecznym Ognisku Muzycznym im. Jerzego Drozda w Wiśle.

Wstęp wolny. 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

PATRONAT MEDIALNY: