Serdecznie zapraszamy na VII KONCERT cyklu ,, Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej u św. Elżbiety”, który odbędzie się 16.08.2020 r., o godz. 19:00. Wykonawcami koncertu będą Pani ANNA UTMAŃCZYK (altówka) z Bielska – Białej w duecie z Panem Tomaszem Barcikiem (organy) z Żywca.

W repertuarze dzieła takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Wojciech Kilar, Astro Piazzollo.

Wstęp wolny.

Podczas koncertu będzie można złożyć ofiary na remont naszych organów. Serdecznie zapraszamy.

Parę słów o naszych wykonawcach:

Anna Utmańczyk – urodziła się w 1999 roku w Bielsku-Białej. Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat w klasie skrzypiec, a następnie w klasie altówki oraz organów. W 2018 roku ukończyła ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej kształcąc się w klasie altówki mgra Roberta Koźbiała. Obecnie jest studentką poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie dr hab. Marcina Murawskiego prof. AM. Jest również współzałożycielem poznańskiego kwartetu altówkowego Paradise Viola Quartet. Brała udział w wielu kursach oraz master classach m. in. z: Katarzyną Budnik, Kamilem Babką, Daphne Gerling, Kathrin Meidell, Januszem Pisarskim. Wielokrotnie koncertowała z orkiestrą symfoniczną ZPSM w Bielsku-Białej, Bielską Orkiestrą Kameralną, orkiestrą „Ponticcello” oraz orkiestrą symfoniczną pod dyrekcją Adama Sztaby, a także Krzesimira Dębskiego.

Tomasz Barcik – urodził się w 1997 roku w Żywcu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku kilku lat, pobierając lekcje prywatne na pianinie. Edukację muzyczną na organach rozpoczął w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej II st. w Bielsku-Białej, a następnie kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieszynie. W czerwcu 2020 roku ukończył studia licencjackie o specjalności Muzyka Kościelna, w klasie organów prof. dr hab. Elżbiety Karolak w poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego. Brał udział w licznych kursach gry i improwizacji prowadzonych m. in. przez: J. Gembalskiego, W. Seifena oraz I. Wyrwę. Jest pomysłodawcą i organizatorem Floriańskich Wieczorów Muzycznych, odbywających się w murach rodzinnego kościoła św. Floriana w Żywcu-Zabłociu od 2013 roku. Jego pasją jest budowa organów. Czynnie bierze udział w budowie, renowacji i naprawie organów piszczałkowych. Obecnie pełni posługę organisty w parafii św. Karola Boromeusza w Poznaniu.

Patronat medialny