Serdecznie zapraszamy na VIII KONCERT cyklu ,, Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej u św. Elżbiety”, który odbędzie się 20.09.2020 r., o godz. 19:00.
Wykonawcą koncertu będzie Pan WOJCIECH WANTULOK z Katowic.
W repertuarze dzieła takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Ennio Morricone, Mirosław Berek,
ks. Adam Hławiczka.
Wstęp wolny.
Podczas koncertu będzie można złożyć ofiary na remont organów.
Serdecznie zapraszamy.
Parę słów o naszym wykonawcy:

Wojciech Wantulok – Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej dr. hab. Szymona Bywalca, prof. AM. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. i II st. w Cieszynie.

Zwyciężył w  III Konkursu Utworów Fortepianowych w Katowicach oraz zdobył wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie.

Podczas studiów dyrygenckich współpracował z orkiestrami takimi jak: Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna im. Karola Szymanowskiego, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orkiestra Muzyki Nowej, Śląska Orkiestra Kameralna oraz Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna Archetti.

Dokonał szeregu prawykonań dyrygując zespołami kameralnymi oraz Orkiestrą Muzyki Nowej. W trakcie studiów pełnił funkcję asystenta dyrygenta podczas wykonania III Audycji Andrzeja Krzanowskiego, zaś we wrześniu 2018 roku pełnił funkcje asystenta dyrygenta podczas wykonania V Audycji – meta opery Andrzeja Krzanowskiego w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz na festiwalu Warszawska Jesień. Wraz z Duo Vitare oraz Orkiestrą Kameralną Miasta Jaworzna Archetti dokonał prawykonania utworu Double Concerto Mauro Godoy Villalobos.

Asystował również Rubenowi Silvie podczas pracy z Akademicką Orkiestrą Dętą oraz przygotował Chór Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach do realizacji opery W. A. Mozarta Czarodziejski Flet

W 2015 roku uczestniczył w kursach dyrygenckich wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej prowadzonych przez prof. Rafała Jacka Delektę, w 2017 roku brał udział lekcji mistrzowskiej Juozasa Domarkasa, zaś w 2018 roku uczestniczył w warsztatach dyrygenckich prowadzonych przez prof. Marka Pijarowskiego.

Od 2018 roku jest nauczycielem przedmiotów ogólnomuzycznych, a w 2019 roku został dyrygentem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Szymanowskiego działającej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach. W roku szkolnym 2018/2019 prowadził również orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu.

W latach 2009-2011 pełnił funkcję organisty podczas ewangelickich nabożeństw w kaplicy pw. Św. Jadwigi Śląskiej przy Zamku Prezydenta RP na Zadnim Groniu w Wiśle. Od czerwca 2015 roku pełni funkcję głównego organisty w Kościele Jezusowym w Cieszynie, gdzie jest również dyrektorem artystycznym festiwalu Koncerty Wyższobramskie.

Był stypendystą Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach dla najlepszych studentów.