OGŁOSZENIA – I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 r.

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych: Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Krzysztof Adamski,  w niedziele o godzinie 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o 17.30; dla młodzieży i dorosłych w piątki po wieczornej Mszy świętej.

W poniedziałek 22 lutego Święto Katedry Św. Piotra, apostoła.

W środę 24 lutego na Mszy świętej wieczornej gromadzi się Żywy Różaniec.

W imieniu Ojców Franciszkanów z pustelni w Jaworzynce, a przede wszystkim Chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej i naszym własnym  dziękujemy!!! za Waszą błyskawiczną reakcję i hojność w składaniu ofiar za Różańce, które były rozprowadzane w Środę popielcową przy drzwiach kościoła. Już po Mszy świętej o godzinie 16.00 różańców zabrakło, mimo, że było ich 100! Zdobyliśmy jeszcze 20 sztuk. W zakrystii mogą je odebrać w pierwszej kolejności te osoby, które złożyły ofiarę choć różańców nie otrzymały, a także Ci, którzy chcieli je nabyć w Środę popielcową po Mszy świętej o 18.00. Zebraliśmy kwotę 1577 złotych i 50 gorszy. Bóg zapłać!

Dziękujemy serdecznie wszystkim Parafianom i Gościom za ofiary składane w kościele na tacę i do skarbonek, jak również wpłacane na konto parafialne, a także tym rodzinom, które w trosce o Parafię i Duszpasterzy, przekazują ofiary kolędowe.

W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą przy drzwiach kościoła będziemy mogli wesprzeć dzieci Afryki w ramach dzieła Ad gentes.

W ostatnim czasie do Domu Ojca Niebieskiego odeszli: + Monika Badorf i + Henryk MacuraWieczny odpoczynek…