Pielgrzymka do Włoch

lis 2, 2018

Cieszyńskie Biuro Podróży „Atos” organizuje  pielgrzymkę w terminie 11 – 21 lipca 2019 r. W programie Mariazell, Padwa, Manoppello, Lanciano, San Giovani Rotondo, Watykan, Rzym i wiele innych miejscDZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI, MARIAZELL 11.07.2019 W godzinach wczesnych  – około godz. 5.00 wyjedziemy z Polski. Przejazd do Włoch przez terytorium Czech i Austrii. Po drodze zatrzymamy się w największym sanktuarium maryjnym Austrii – Mariazell. Msza Święta  w Bazylice Matki Bożej Królowej Austrii. Wieczorem przyjazd do hotelu na terenie Włoch. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: PADWA 12.07.2019
Nawiedzimy Grób Św. Antoniego i kaplicę relikwii. Msza Św. Następnie przejdziemy do kościóła Kapucynów – sanktuarium św. Leopolda Mandića – Apostoła Sakramentu Pojednania. Kościółek był zniszczony bombami w czasie II wojny światowej. Cudem ocalała cela o. Leopolda, gdzie przez ponad    40 lat spowiadał ten Święty. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3:  MANOPPELLO, LANCIANO 13.07.2019
Tam od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki”. Po południu przejazd do Lanciano. Tu przechowywane są z wielką czcią dowody jednego z pierwszych i  największych cudów eucharystycznych.
DZIEŃ 4: SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SAN ANGELO, 14.07.2019
Sanktuarium św. Ojca Pio. Zobaczymy Kościół Antyczny, gdzie Święty otrzymał stygmaty, Bazylikę MB Łaskawej oraz nowe Sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Ivana Rupnika znajduje się Jego grób.
DZIEŃ 5: NEAPOL  15.07.2018
Spacer zaczniemy od starówki miasta, które zostało założone przez Greków i ukochane przez Rzymian. Następnie przejedziemy do kościoła, w którym pochowany jest Ojciec Dolindo – kapłan, mistyk, który zostawił modlitwę, podyktowaną mu przez samego Jezusa – „ Jezu, Ty się tym zajmij…”. Na zakończenie objazd panoramiczny jedną z najpiękniejszych promenad Neapolu obok Castel dell’Ovo i Borgo Marina.
DZIEŃ 6: WATYKAN, RZYM 16.07.2019
Przejazd do Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. W programie Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody.
DZIEŃ 7: RZYM, WATYKAN 17.07.2019
Po śniadaniu przejedziemy do Watykanu, aby wziąć udział Audiencji Generalnej z udziałem Papieża Franciszka. (Spotkanie uzależnione od tego, czy Papież będzie obecny na Watykanie ). Po południu spacer po mieście. W programie Coloseum, Forum Romanum, najsłynniejsza fontanna Rzymu – Fontanna di Trevi. Dzień zakończymy w Bazylice św. Pawła za Murami.
DZIEŃ 8: FONTE COLOMBO, GRECCIO, CASCIA 18.07.2019
Rano po śniadaniu przejedziemy do Fonte Colombo, gdzie powstała Reguła Zakonu i Biedaczyna z Asyżu przeszedł operację oczu, a następnie do Greccio, gdzie św. Franciszek po raz pierwszy urządził żłobek.  Po południu w programie miasto Świętej Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych – Cascia. .
DZIEŃ 9: SANTA MARIA DEGLI ANGELI, ASYŻ, RIVOTORTO 19.07.2019
Rano zwiedzanie średniowiecznego miasta św. Franciszka – Asyżu.W programie nawiedzenie bazyliki z grobem Świętego, bazyliki św. Klary, kościoła św. Damiana, Chiesa Nuova, gdzie znajduje się dom św. Franciszka i Oratorium, gdzie według tradycji się urodził. Msza Święta. Następnie przejazd do Santa Maria degli Angeli,która jest relikwiarzem małego kościółka Porziunkuli, w pobliżu którego św. Franciszek zmarł. Po południu zwiedzimy Rivotorto – jest to miejscowość niedaleko Asyżu, w której św. Franciszek wraz z braćmi zamieszkał w niewielkiej szopie nad strumieniem.
DZIEŃ 10: CHIUSI DELLA VERNA 20.07.2019
Rano  Msza Św. w Kościele Santa Maria degli Angeli. Następnie wyjedziemy w podróż w kierunku Polski. Po drodze zatrzymamy się w jeszcze jednym sanktuarium franciszkańskim – sanktuarium Chiusi Della Verna. Połączenie historii, duchowości, sztuki i przyrody sprawia, że La Verna to wyjątkowe miejsce. To tutaj 14 lub 15 września 1224 roku Św. Franciszek otrzymał stygmaty. Klasztor znajduje się na wysokości 1130 m. n.p.m. w lesie należącym do Parku Narodowego Foreste Casentinesi. Po południu kontynuacja podróży. Nocny przejazd autokarem
DZIEŃ 11: POWRÓT 21.07.2019
Powrót do domu w godzinach południowych.

Cena: 2270 zł

ŚWIADCZENIA:

  • PRZEJAZD AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele).
  • 10 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (Pokoje 2 osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 – osobowych)
  • WYŻYWIENIE: 10 śniadań, 10 obiadokolacji
  • UBEZPIECZENIE NNW + KL.
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA,
  • PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI,
  • PODATEK VAT.

 CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, taksy klimatyczne – około 85 Euro od osoby(płatne u pilota w autokarze). napoi do kolacji, dodatkowego ubezpieczenie od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; wydatków własnych; świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Agencja Turystyczna
ATOS TRAVEL

ul. Głęboka 42, 43-400 Cieszyn
tel. kom.: 795119940