wrz 11, 2018

W piątek 24 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W tym dniu Polacy na całym świecie pragną poświęcić się Sercu Jezusa i Sercu Maryi oraz uznać Chrystusa Królem swego serca. Wydarzeniu błogosławią Biskupi. Centralne uroczystości odbędą się w Sanktuarium NSPJ Chrystusa Króla w Chojnie o 18.00. W naszej parafii nabożeństwo rozpoczniemy Różańcem w intencji Ojczyzny o 20.30. Następnie Apel Jasnogórski, Akt osobistego poświęcenia się Sercu Jezusa i Sercu Maryi oraz uznania Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Nabożeństwo zakończymy Litanią Narodu Polskiego.

OGŁOSZENIA – XIII Niedziela zwykła – 26 czerwca 2022 r.

Nabożeństwa ku czci NSPJ w naszym kościele: w poniedziałek i we wtorek po porannej Mszy świętej; w środę i czwartek o 17.30.

W poniedziałek o 17.30 na probostwie Katecheza dla Dorosłych.

We wtorek 28 czerwca wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W środę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na wieczornej Mszy świętej zgromadzi się Żywy Różaniec. Następnie spotkanie na probostwie.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce NMP. W sobotę 2 lipca od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Należy ich zgłaszać do piątku w zakrystii.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć z kazaniami Księdza Neoprezbitera Patryka Zarębę, który po Mszach świętych udzieli wszystkim chętnym specjalnego prymicyjnego błogosławieństwa.

Przypominamy:

• Od 4 lipca do 31 sierpnia Msze święte w tygodniu w naszym kościele odprawiane będą: w poniedziałek, wtorek i środę: o 6.30; w czwartek, piątek i sobotę: o 18.00.
  • Od 27 czerwca do końca wakacji sprawy kancelaryjne załatwiamy od poniedziałku do piątku zaraz po Mszach świętych w zakrystii.

Do 31 lipca w parafii Św. Jerzego w Cieszynie można zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki; 6 sierpnia Mszą świętą o godzinie 7.00 w kościele Św. Jerzego.

22 i 23 lipca odbędzie się na Jasnej Górze XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. Z naszego rejonu organizowany jest wyjazd na Pielgrzymkę w sobotę 23 lipca. Wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską serdecznie zapraszamy. Koszt 55 zł. Osoby kontaktowe: p. Józefa Strządała t.505019028 oraz p. Stanisława Wójcik t.691271649.

Serdeczne podziękowania Parafianom i Gościom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.

W ostatnim czasie do Domu Ojca Niebieskiego odeszła:

+ Aniela KasparekWieczny odpoczynek…

Aby ułatwić dostanie się do kościoła osobom starszym i mającym trudności w chodzeniu, pół godziny przed i po Mszy świętej o godzinie 9.30, można wejść do naszej Świątyni od strony wewnętrznego dziedzińca Klasztoru. Podwożąc osobę starszą można wjechać na wewnętrzny dziedziniec, jednak samochodu nie parkujemy na placu. Jesteśmy wdzięczni Siostrom Elżbietankom za życzliwość i stworzenie takiej możliwości.

Adres mailowy Parafii: parelzbietaciesz@onet.pl