Wrz 11, 2018

OGŁOSZENIA – Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

Dzisiaj ostatnie w tym roku Maryjne Nabożeństwo majowe o 17.30. Od jutra zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele będą odprawiane: w poniedziałek i wtorek po porannej Mszy świętej, a w pozostałe dni tygodnia o 17.30.

W poniedziałek 1 czerwca Święto NMP Matki Kościoła. Z racji Dnia Dziecka pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dzieciach.

W środę 3 czerwca wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. O 17.00 Różaniec prowadzony przez Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego.

W czwartek 4 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy się o dar powołań do służby w Kościele.

5 czerwca w pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Spowiedź w czwartek i piątek od 17.00. W pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Spowiadamy w kościele w konfesjonale pod chórem po prawej stronie. Podchodzimy od strony korytarza. Zachowujemy bezpieczną odległość. Każdy penitent po spowiedzi powinien przetrzeć folię chusteczką z płynem dezynfekcyjnym.

6 czerwca w pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. W tym dniu od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych parafian z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Każdego chorego należy zgłosić w zakrystii do piątku informując jednocześnie o stanie zdrowia domowników .

W przyszłą niedzielę 7 czerwca przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem. Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele. Wszyscy przebywający w kościele z wyjątkiem sprawujących liturgię muszą mieć maseczki. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady.

Codziennie o 20.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej online.

Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie modlitewne i za ofiary składane w kościele i wpłacane na nasze konto parafialne.

telefon na Parafię: 338578143,

telefon do księdza proboszcza: 604550810,

adres mailowy na parafię: parelzbietaciesz@onet.pl

Wskazania duszpasterskie – 30 maja 2020

1. Msza Święta
  • Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych  i odczuwających lęk przed zarażeniem.
  • Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele.
  • Wszyscy przebywający w kościele z wyjątkiem sprawujących liturgię muszą mieć maseczki. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady.
  • Nadal nie korzystamy z wody święconej.
  • Zalecamy, aby Komunię świętą przyjmować na rękę. Księża są zobowiązani do dezynfekcji rąk przed i po zakończeniu rozdawania Komunii.
  • Sakrament pokuty sprawujemy dalej według zasad podanych wcześniej – pamiętając o zachowaniu szczególnej ostrożności.
  • Należy pamiętać o częstej dezynfekcji ławek i miejsc szczególnie dostępnych dla wiernych (klamek, poręczy, konfesjonałów).
  • Na zewnątrz świątyni może się zgromadzić 150 osób – zachowując dystans 2 m między sobą (nie dotyczy to rodzin i osób mieszkających wspólnie).
  1. Pogrzeb
  • Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w czasie uroczystości pogrzebowych zarówno w kościele, jak i na cmentarzu.
  1. Spotkania Formacyjne
  • Od 1 czerwca br. można powrócić do organizacji spotkań formacyjnych, pamiętając o zachowaniu zasad dystansu 2 m.
  • Szczególnie należy zadbać o spotkania ministrantów i lektorów oraz oazy młodzieżowej.
  • Spotkania powinny odbywać się w maseczkach.
  • Warto zadbać o dezynfekcję rąk uczestników przed i po spotkaniu.
  1. Bierzmowanie
  • Jest możliwość indywidualnego umówienia bierzmowania z księżmi biskupami.
  • Warunkiem jest ukończony proces przygotowania młodzieży do bierzmowania.
  • Bezpośrednio przed bierzmowaniem należy przeprowadzić spotkania formacyjne i liturgiczne, zachowując zasady bezpieczeństwa – patrz punkt 3.
  1. Boże Ciało
  • Można zorganizować procesję Bożego Ciała tylko wokół kościoła z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych (dystans 2 m lub maseczki oraz maksymalna liczba 150 wiernych).
  • Warunkiem organizacji procesji jest pewność, że ksiądz proboszcz/administrator jest w stanie dopilnować, by wzięło w niej udział nie więcej niż 150 osób.
  • Można zaproponować wiernym udział w adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej lub/i w adoracji popołudniowej.
  1. Kancelaria Parafialna
  • Można powrócić do zwyczajnego funkcjonowania kancelarii zachowując zasady bezpieczeństwa.
  • Należy nosić maseczkę.
  • Trzeba pamiętać o dezynfekcji.
  1. Informacje dotyczące wyjazdów wakacyjnych oraz Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zostaną podane w późniejszym terminie.