Wrz 11, 2018

OGŁOSZENIA – XIX Niedziela zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

Wszystkich Parafianom i Gościom, Siostrom i Paniom dekorującym i sprzątającym kościół, Członkom wspólnot działających przy parafii, Służbie liturgicznej, Panom niosącym figurę Matki Bożej, Osobom w strojach regionalnych, Pocztom sztandarowym, Szlachetnym Siostrom Elżbietankom oraz Drogim Kapłanom wielkie dzięki za zaangażowanie oraz piękne i radosne przeżycie Odpustu ku czci Matki Bożej Anielskiej.

Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 17.30.

W poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

We wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W środę nabożeństwo fatimskie: O godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, ok. 21.00 Apel Jasnogórski, następnie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez siostry Elżbietanki aż do porannej Mszy Św. w czwartek o godz. 6.30.

W piątek uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00. Przed Mszą Św. odmawiamy różaniec do Matki Bożej Bolesnej.

W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszym kościele tak jak w niedzielę o godz. 7.30, 9.30, 11.30, oraz 18.00. Przed Mszami świętymi Akcja Katolicka rozprowadzać będzie bukieciki ziół i kwiatów, które następnie poświęcimy w kościele. Zebrane przy tej okazji datki zostaną przeznaczone na dofinansowanie akcji pomocowych dla ubogich dzieci.

W przyszłą niedzielę 16 sierpnia o godzinie 19.00 VII KONCERT z cyklu ,, Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej u św. Elżbiety”. Wykonawcami będą: Pani ANNA UTMAŃCZYK (altówka) z Bielska – Białej w duecie z Panem TOMASZEM BARCIKIEM (organy) z Żywca. W repertuarze dzieła takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Wojciech Kilar, Astro Piazzollo. Wstęp wolny. Podczas koncertu będzie można złożyć ofiary na remont organów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze Niedzieli artykuł o poprzednim koncercie organowym w naszym kościele.

Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą świętą

W ostatnim czasie odeszła do Domu Ojca: + Aleksandra Krawczyk Wieczny odpoczynek…

telefon na Parafię: 338578143,

telefon do księdza proboszcza: 604550810,

adres mailowy na parafię: parelzbietaciesz@onet.pl

Warszawa, dnia 26 czerwca 2020 roku

A P E L PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

O PRZESTRZEGANIE ZALECEŃ SANITARNYCH W CZASIE WAKACJI

Zbliżający się czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego. Epidemia koronawirusa nie zakończyła się i cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie.

Apeluję więc do wszystkich, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominam, aby podczas nabożeństw – oprócz celebransów – wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos. Pamiętajmy o stosowaniu innych wskazań, w tym dezynfekcji rąk, czy zachowania bezpiecznego dystansu.

Proszę kapłanów, aby podczas Mszy Świętej przypominali wiernym o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego i sami je rygorystycznie przestrzegali. Przypominam, aby stworzyć wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej także na rękę.

Wszystkim życzę udanych wakacji i urlopów. Niech będzie to czas bezpiecznego wypoczynku oraz odzyskiwania sił fizycznych, psychicznych i duchowych. Wszystkim z serca błogosławię!

✠ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)