XXVIII Niedziela zwykła – 14 października 2018 r.

Dzisiaj po raz osiemnasty obchodzimy Dzień Papieski. Składka zbierana do puszek przeznaczona jest na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.

Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki roczne i jednorazowe można zabrać
wychodząc z kościoła.

Liturgiczne obchody tygodnia
a) poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego
b) wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
c) środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
d) czwartek – święto św. Łukasza
e) sobota – wspomnienie św. Jana Kantego

W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele spotkanie Kręgu Biblijnego, a na probostwie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

W sobotę zapraszamy na rynek na uroczystości związane z setną rocznicą niepodległości Polski. Rozpoczęcie o godz. 17.00 pamiątkowym zdjęciem, a po nim widowisko artystyczne „Sztandary Niepodległości”. Szczegóły na plakatach.

W przyszłą niedzielę chrzty na Mszy św. o godz. 11.30. Pouczenie przedchrzcielne w piątek po Mszy św. wieczornej w kościele.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Rozpoczęliśmy remont salki parafialnej, zakupione zostało nowe wyposażenie – oświetlenie, krzesła, a w najbliższym czasie wykonane będą stoły. Panom z Akcji Katolickiej dziękujemy za wymalowanie całej salki.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych.

W zakrystii można nabyć kalendarze rolników i ścienne na przyszły rok.

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego Dyrekcja i Pracownicy Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego zapraszają na Mszę św. we wtorek 16 października o godz.8.00 do kościoła św. Marii Magdaleny.

Dziękujemy za modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławionej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia.

1.