Wrz 11, 2018

Ogłoszenia XXVIII Niedziela zwykła – 13 października 2019 r.

Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie na godzinę 17.15. W gablotce znajduje się grafik osób odpowiedzialnych za prowadzenie modlitwy.

W poniedziałek 14 października w Dniu Edukacji Narodowej nie zapomnijmy o modlitwie za Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich pracowników Szkoły.

O godzinie 8.00 w kościele Św. Marii Magdaleny Msza św. w intencji: Pacjentów i pracowników Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego.

Po wieczornej Mszy świętej Krąg Biblijny.

Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na spotkanie do kościoła również w poniedziałek 14 października na godzinę 19.00.

We wtorek 15 października w Dzień Dziecka Utraconego zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 10.00 w naszym kościele, a następnie udamy się na cmentarz komunalny.

W sobotę 19 października na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na Koncert w ramach XXX Dekady Muzyki Organowej i Kameralnej.

Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki roczne i jednorazowe można zabrać wychodząc z kościoła. Wypominki roczne będą czytane w niedzielę przed Mszami świętymi o 9.30 i 11.30. Wypominki jednorazowe w ramach modlitwy w dniach od 1 do 8 listopada. Msza święta za Zmarłych wypominanych będzie w trzeci piątek każdego miesiąca o godzinie 18.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek 15 października – Wsp. Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

– w środę 16 października – Wsp. Św. Jadwigi Śląskiej

– w czwartek 17 października – Wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– w piątek 18 października – Święto Św. Łukasza, ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

W imieniu własnym oraz Parafialnego Oddziału Caritas dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na potrzebujących w wysokości 1173 zł. Przed kościołem ofiarą do puszek można wesprzeć zdolną młodzież z biedniejszych rodzin w ramach Fundacji Nowego Tysiąclecia. Za tydzień w niedzielę składka na inwestycje w naszej parafii.

Drodzy Parafianie! Dzięki Waszej szczodrobliwości i ofiarności udaje się na bieżąco regulować nasze parafialne płatności. Mogliśmy też spłacić rachunek za prace kanalizacyjne wykonane w ubiegłym roku. Co więcej mogliśmy rozpocząć prace przy naszych organach. Więcej powie nam na ten temat nasz Pan Organista Dawid. Bardzo serdecznie dziękujemy!