Wrz 11, 2018

Niech Chrystus Zmartwychwstały, który nam nieustannie  błogosławi, znajdzie w nas swoich odważnych uczniów pełnych wiary i miłości, która usuwa wszelki lęk. Niech obdarza nasze serca pokojem, nadzieją i radością oraz otwiera je na potrzeby braci.

OGŁOSZENIA – III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

Z okazji przypadających urodzin naszemu Wikariuszowi Księdzu Krzysztofowi Słowikowi życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej, a przy okazji dziękujemy za kapłańską posługę w naszej parafii, a szczególnie za głoszone kazania.

Trzecią Niedzielę wielkanocną przeżywamy jako Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpoczynamy nią Tydzień Biblijny. Wyeksponowana przy ołtarzu Księga Pisma Świętego ma nas wszystkich zachęcać do częstego sięgania po Słowo Boże.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia diecezji i parafii. Programu można słuchać tradycyjnie i przez Internet.

Dzisiaj o 17.30 nieszpory.

W środę po wieczornej Mszy świętej Nabożeństwo do Matki Bożej Anielskiej.

W piątek 23 kwietnia Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, która zgromadzi się na Mszy świętej wieczornej. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie o wystąpieniu na terenie naszego Powiatu grypy ptaków. Komunikat znajduje się w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ofiary w wysokości 1850 zł złożone w zeszłą niedzielę na potrzebujących z naszej parafii, a wspólnocie Caritas za przeprowadzenie kwesty.

Gorące podziękowania wszystkim Parafianom i Gościom za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonek i wpłacane na konto parafialne.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do Domu Ojca: + Tadeusz MazurWieczny odpoczynek…

Adres mailowy Parafii: parelzbietaciesz@onet.pl