Wrz 11, 2018

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia 2019 r.

Przed kościołem Parafialny Oddział Caritas rozprowadza Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz zbiera ofiary przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzebujących w wysokości 1060 zł.

Siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny i kartki świąteczne. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na Fundację Św. Elżbiety.

Na Roraty zapraszamy wszystkich od poniedziałku do piątku na godzinę 18.00.

W poniedziałek o 17.00 na plebanii spotkanie dla rodziców dzieci chętnych na półkolonię w czasie ferii i kolonię w czasie wakacji. Krąg biblijny po Mszy wieczornej.

W środę po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo do Matki Bożej Anielskiej.

W czwartek po Roratach spotkanie Apostolatu Maryjnego. O 20.00 nabożeństwo maryjne, Apel Jasnogórski. Nasze Siostry Elżbietanki jak każdego 12 dnia miesiąca będą adorować Pana Jezusa przez całą noc do porannej Mszy świętej.

W piątek Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi na 17.20, Mszę świętą oraz spotkanie na plebanii.

W przyszłą niedzielę o 15.30 Msza dla niesłyszących i niedosłyszących.

15 grudnia, w trzecią niedzielę miesiąca, w ramach cyklu „Wieczory muzyki kameralnej i organowej u Św. Elżbiety” usłyszymy „Akatyst ku czci Bogurodzicy” w wykonaniu męskiej części Chóru Albatesso z Dębowca. Ten utwór z V wieku uważany jest za jeden z najstarszych i najpiękniejszych Hymnów Maryjnych. Następnie wysłuchamy improwizacji organowych na temat Pieśni Adwentowych w wykonaniu Pana Dawida Dudy. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. W czasie koncertu można będzie złożyć ofiarę na remont organów.

Kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Cały plan jest w gablotce, na stronie internetowej oraz na ulotkach, które można zabrać wychodząc z kościoła.

Można zamawiać intencje Mszy świętych na nowy rok kalendarzowy. W grudniu tego roku jest jeszcze sporo wolnych intencji.