wrz. 11, 2018

Przypominamy, że w miesiącach lipcu i sierpniu Msze święte w naszym kościele odprawiane są: w niedziele: o 7.30, 9.30, 11.30 i 18.00; w poniedziałek, wtorek i środę: o 6.30; w czwartek, piątek i sobotę: o 18.00. Sprawy kancelaryjne załatwiamy od poniedziałku do piątku zaraz po Mszach świętych.

OGŁOSZENIA – XVII Niedziela zwykła – 25 lipca 2021 r.

W Tygodniu Św. Krzysztofa modlimy się za wszystkich kierowców i podróżujących, a po Mszy świętej poświęcimy pojazdy. Z tej okazji przy drzwiach kościoła można złożyć ofiarę w ramach akcji: 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy.

Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory na 17.30.

Z racji przypadającego Pierwszego Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych można dzisiaj zyskać odpust:

• Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia.
  • • Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu.
  • • Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają „uczynek miłosierdzia”, odwiedzając osobę starszą.
  • • W miejscach, gdzie władze publiczne wyraźnie zabraniają osobistych odwiedzin, aby uniknąć zarażenia, możliwe jest także uzyskanie odpustu poprzez spotkanie wirtualne.

Warto też zapoznać się z Orędziem Papieża Franciszka na ten dzień. Teksty dekretu oraz orędzia umieszczone są na naszej parafialnej stronie internetowej.

W poniedziałek wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

W czwartek wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza.

W sobotę wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

W przyszłą niedzielę 1 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii ks. Biskupa Zbigniewa Tadeusza Kusego, który wygłosi kazania na Mszach świętych dopołudniowych oraz odprawi Mszę świętą wieczorną i poprowadzi procesję wokół Klasztoru rozpoczynając Uroczystość Odpustową Porcjunkuli ku czci Matki Bożej Anielskiej. Przed Mszą o 17.30 Nieszpory Maryjne. Na Procesję zabieramy świece. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian i gości, dzieci pierwszokomunijne w strojach i młodzież, członków wspólnot działających przy parafii, służbę liturgiczną, mężczyzn do niesienia figury Matki Bożej, osoby w strojach regionalnych, poczty sztandarowe. Kazania odpustowe głosić będzie i sumę odpustową w poniedziałek 2 sierpnia odprawi Ks. Piotr Leśniak, Proboszcz z parafii Św. Pawła w Bielsku-Białej, Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości i Ruchów Trzeźwościowych.

W niedzielę wieczorem i w poniedziałek można będzie zyskać odpust nawiedzając nasz kościół i wypełniając zwykłe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach papieskich i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę 1 sierpnia będzie zorganizowana zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie.

Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za składane ofiary.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do Domu Ojca: + Halina Dudek, + Bogdan Soboszek i + Maria Kolarczyk Wieczny odpoczynek…

Adres mailowy Parafii: parelzbietaciesz@onet.pl