Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA
Na pewno pamiętacie sprawę związaną z Kamilkiem z Częstochowy, który został skatowany przez najbliższych, w wyniku czego zmarł. Od kilkunastu lat Kościół w Polsce pracuje nad tworzeniem bezpiecznej przestrzeni dla naszych najmłodszych, aby chronić ich przed jakąkolwiek przemocą ze strony dorosłych lub rówieśników. W tym roku te działania zostały wzmocnione ustawą państwową tzw. „Ustawą Kamilka”. Jako parafia włączamy się w powstający system ochrony. System ten opiera się na:
- dokumencie, który możemy znaleźć na naszej stronie Internetowej w zakłądce Aktualności oraz w Kancelarii Parafialnej, opisujący szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą, a także działania, jakie podejmiemy po uzyskaniu informacji o takiej sytuacji.
- powołaniu Osoby Zaufanej, którą w naszej parafii będzie pani Celina Piwko, z którą można się skontaktować przez e-mail: celina.piwko@pomagamy.com.pl
Wszystkie zgłoszenia będą traktowane z dyskrecją i powagą.
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla naszych dzieci i młodzieży. Zachęcam wszystkich, szczególnie rodziców i dziadków do przeczytania tego dokumentu pamiętając, że jest to początek naszej wspólnej pracy w ochronie dzieci i młodzieży przed przemocą. W ten sposób odpowiadamy na apel św. Jana Pawła II: Pomóżmy dzieciom odkryć i doświadczyć miłości samego Boga!
OGŁOSZENIA – ROK Św. FRANCISZKA
Z okazji 800-lecia śmierci Św. Franciszka przeżywamy w Kościele Jubileusz, podczas którego wszyscy wierni chrześcijanie są zaproszeni do naśladowania przykładu Świętego z Asyżu. Rok Św. Franciszka wiąże się z możliwością zyskania odpustu dla siebie lub dla zmarłych. Można go zyskać nawiedzając klasztorny kościół franciszkański lub miejsce kultu Św. Franciszka. Nasz kościół parafialny Św. Elżbiety Węgierskiej jest takim miejscem, gdyż stanowi kaplicę Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek III Zakonu Regularnego Św. Franciszka. Drugim miejscem w Cieszynie jest kościół Św. Krzyża OO. Franciszkanów. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z łaski odpustu jak i z wydarzeń Jubileuszowych zaplanowanych na ten czas. Spis i terminy wydarzeń oraz warunki zyskania odpustu znajdują się na ulotkach, które można zabrać wychodząc z kościoła.
OGŁOSZENIA – 10 Niedziela zwykłą A – 7 czerwca 2026 r.
Za chwilę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem, by modlić się wraz z Błogosławionymi Męczennikami Michałem Tomaszkiem i Zbigniewem Strzałkowskim, których liturgiczne wspomnienie przypada 7 czerwca, czyli dzisiaj. Po adoracji będzie możliwość oddania czci ich relikwiom. Przy tej okazji informujemy, że organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w terminie 21-22 sierpnia br. Po drodze odwiedzimy Łańcut, Markową, Przemyśl i Krasiczyn. Właśnie dzisiaj w Kalwarii Pacławskiej zostało otwarte Muzeum Męczenników z Pariacoto. Koszt: 450 zł od osoby, Zapisy w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania. Tam też można otrzymać program pielgrzymki i wpłacić zaliczkę 200 zł. Serdecznie zapraszamy.
Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane: w poniedziałek, wtorek i sobotę po porannej Mszy świętej; w środę, piątek i niedzielę po wieczornej Mszy świętej; w czwartek na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą świętą.
W ramach Jubileuszu 800-lecia śmierci Św. Franciszka Siostry Elżbietanki zapraszają do naszego kościoła na Mszę świętą z nauką: „Wrażliwość Św. Franciszka” oraz uczczeniem relikwii Świętego, w poniedziałek 8 czerwca na 18.00. Po Mszy świętej poczęstunek dla wszystkich pod wiatą w Parku. Następnie Katecheza dla Dorosłych. W tym dniu wspominamy Św. Jadwigę, królową.
Wspomnienie Św. Barnaby, apostoła w czwartek 11 czerwca. W tym dniu, w ramach trwającego w naszej diecezji od 5 do 13 czerwca Tygodnia z Ewangelią, w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci od 17.00 do 18.00.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 12 czerwca. Comiesięczna Msza święta na którą zaprasza Apostolstwo Dobrej Śmierci w tym dniu o 18.00. Następnie spotkanie Wspólnoty na probostwie. W kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 19.00 Godzina młodzieżowa, a więc adoracja prowadzona przez młodych, na którą zapraszamy wszystkich chętnych. Będzie to jednocześnie kolejne spotkanie dla Kandydatów do bierzmowania. O 20.00 Różaniec, o 21.00 Apel Jasnogórski i całonocna Adoracja Sióstr Elżbietanek.
Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP w sobotę 13 czerwca.
Jubileusz 65-lecia kapłaństwa księdza prałata Andrzeja Rdesta będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę 14 czerwca na Mszy świętej o 11.30.
Zachęcamy do włączenia się w Festyn Rodzinny, który będzie w sobotę 20 czerwca, przez zakup fantów, upieczenie ciasta oraz zgłoszenie się jako wolontariusze. Link do zgłoszenia się: https://forms.gle/9Ngr9tKFK58ygVjd8
Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą świętą.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za składane dzisiaj ofiary.
W ostatnim czasie do domu Ojca odeszli: + Mirosław Malicki i + Andrzej Maniszewski – Wieczny odpoczynek…