Ogłoszenia duszpasterskie

wrz 11, 2018

OGŁOSZENIA – Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Czerwcowe Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele odprawiane są: w poniedziałek i wtorek po porannej Mszy świętej; w pozostałe dni o 17.30.

Dziękujemy za modlitwę w intencji chorej Liliany, wszystkim Ofiarodawcom za wsparcie materialne dla Niej kwotą w wysokości 5010 zł., a Młodzieży z naszej parafii za tę inicjatywę i przeprowadzenie zbiórki.

W poniedziałek 5 czerwca wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika. O 18.00 na probostwie Katecheza dla Dorosłych.

W środę 7 czerwca po wieczornej Mszy świętej Mali Rycerze Miłosiernego Serca Pana Jezusa odmówią trzy części Różańca w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Po Mszy świętej o 9.30 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół Klasztoru. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy:

  • pierwszego – od strony Liburni – Żywy Różaniec;
  • drugiego – przy Kapliczce Św. Antoniego – Akcję Katolicką;
  • trzeciego – przy Betanii i Dziennym Domu Opieki Tabor – Szlachetne Siostry Elżbietanki, pracowników i mieszkańców Betanii;
  • czwartego – przy Krzyżu misyjnym – Apostolstwo Dobrej Śmierci i Zespół Caritas.

Zapraszamy: wszystkich Parafian, Dzieci do sypania kwiatów, Dzieci I-komunijne w strojach, Poczty Sztandarowe, Delegacje w strojach regionalnych, Panów do niesienia baldachimu. Po procesji o 11.30 Msza święta.

W piątek 9 czerwca Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę wieczorną. Po Mszy spotkanie na probostwie.

Na ten dzień Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. Jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do podjęcia pokuty w innej formie.

W sobotę 10 czerwca zapraszamy XII Pielgrzymkę rodzinną do Szczyrku. Szczegóły na plakacie.

Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą świętą. Prosimy jednak, aby nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnią chwilę i przychodzić wcześniej.

XXXII Piesza Pielgrzymka Cieszyńska na Jasną Górę będzie od 6 do 11 sierpnia br. Zapisy rozpoczną się 1 lipca. Szczegóły na plakacie.

Przypominamy, że aż do odwołania sprawy kancelaryjne załatwiamy w dni powszednie bezpośrednio po Mszach świętych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za składane ofiary.

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli: + Jan Kupczak i + Małgorzata ZabrzeskaWieczny odpoczynek…

 

Aby ułatwić dostanie się do kościoła osobom starszym i mającym trudności w chodzeniu, pół godziny przed i po Mszy świętej o godzinie 9.30, można wejść do naszej Świątyni od strony wewnętrznego dziedzińca Klasztoru. Podwożąc osobę starszą można wjechać na wewnętrzny dziedziniec, jednak samochodu nie parkujemy na placu. Jesteśmy wdzięczni Siostrom Elżbietankom za życzliwość i stworzenie takiej możliwości.