Spotkanie młodych w Taize

lis 3, 2018

Zapraszamy do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych w Madrycie organizowanym przez ekumeniczną Wspólnotę Braci z Taizé. Na trasie przejazdu proponujemy: zwiedzanie Paryża.
Trasa: Niemcy – Francja – Włochy – Austria – Czechy
Wyjazd : 25.12.18 godz.21.00 powrót 02/03.01.19
Paryż : nocleg w Paryżu w hotelu typu Formula 1. Po noclegu przejazd pod Łuk Triumfalny spacer po Champs Elysees reprezentacyjnej paryskiej alei, Pałac z grobem Napoleona, Plac Trocadero, Wieża Eiffla, ok. 17.00 wyjazd z Paryża do Madrytu. W drodze powrotnej postój 9 godzin w Nicei

Cena przejazdu: od 650 zł

Cena zawiera:
Przejazd autokarem klasy LUX (video, bar, WC, klima.), ubezpieczenie KL i NNW (10 000 euro) podczas przejazdu i całego pobytu, wszystkie opłaty drogowe i parkingi, noclegi dla kierowców, zwiedzanie Paryża – przewodnik! Ceny liczone przy autokarze z 83 miejscami.
Zgłoszenia do 1.12.2018 roku osobiście u p. Anny Szczerby – Marek lub mailowo puma27@op.pl

Informacje praktyczne
Europejskie Spotkanie Młodych w Madrycie będzie trwało od piątku 28 grudnia 2018 do wtorku 1 stycznia 2019.
Wiek
Europejskie Spotkania Młodych organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat. Dla grup liczących ponad 10 osób, możemy przyjąć jedną osobę dorosłą (jako osobę odpowiedzialną za grupę).
Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia
Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia muszą mieć ze sobą pisemną zgodę rodziców na ich udział w Europejskim Spotkaniu Młodych. Formularz ten zawiera nazwisko opiekuna (w wieku 18-35 lat), który podczas spotkania bierze prawną odpowiedzialność za osobę niepełnoletnią.
Młodzi ludzie w wieku 16 lat
W ramach wyjątku młodzi ludzie w wieku 16 lat mogą uczestniczyć w spotkaniu od 28 grudnia i tylko z opiekunami w wieku 18-35 lat (kobieta dla każdej dwójki dziewcząt, mężczyzna dla każdej dwójki chłopców). Opiekunowie muszą pozostać ze swymi podopiecznymi podczas całego spotkania. Zostaną zakwaterowani razem w jednym miejscu.
Dorośli w wieku powyżej 35 lat oraz rodziny
Spotkania europejskie są organizowane przede wszystkim z myślą o ludziach młodych, a nie starszych powyżej 35 lat, z wyjątkiem tych, którzy są opiekunami grup. Dorosłych i rodziny zapraszamy do Taizé, gdzie mogą wziąć udział w spotkaniach tygodniowych dla dorosłych lub rodzin.
Zakwaterowanie
Uczestnicy spotkania będą przyjęci albo przez mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości, albo w miejscach wspólnego zakwaterowania (np. salach parafialnych, szkolnych lub w salach gimnastycznych). Należy koniecznie zabrać materac turystyczny i śpiwór, by móc nocować na podłodze. Osoby niepełnosprawne, które potrzebują zakwaterowania przystosowanego do ich potrzeb, muszą szczegółowo uzgodnić warunki zakwaterowania z ekipą przyjmującą zgłoszenia. Powinny być one zgłoszone przed 1 listopada, aby był czas na znalezienie dla nich odpowiedniego zakwaterowania.
Udział w kosztach
Proponowana suma pokrywa koszty wyżywienia, przejazdów na miejscu, wynajęcia i wyposażenia miejsc spotkań, a także inne koszty organizacyjne.
Dla Polaków orientacyjny udział w kosztach wynosi: młodzi ludzie (do 35 roku życia) 55 euro, dorośli (powyżej 35 roku życia) 85 euro.
Więcej informacji pod linkiem: http://taize.fr/pl_rubrique3278.html.

plakat_a4_-_madryt