Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian: Nie traćmy ufności w Panu!
Zachęcamy do trwania na modlitwie.
Przypominamy, że Drugie Przykazanie Kościelne brzmi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty”. A Trzecie Przykazanie Kościelne: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”. Okres wielkanocny trwa w tym roku do 31 maja, czyli do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przykazania kościelne w tym względzie są od wieków niezmienne i obejmują pewne minimum.
My zawsze zachęcamy do częstej spowiedzi i Komunii Świętej. Niestety czas kiedy sakramenty były łatwo dostępne póki co minął!
W tym szczególnym czasie odradza się nam korzystanie z konfesjonałów. Po prostu nie sposób udzielić gwarancji, że folia, podobnie jak reszta konfesjonału, będzie zawsze skutecznie zdezynfekowana.
Dlatego jeśli ktoś koniecznie potrzebuje spowiedzi należy umówić się telefonicznie na indywidualną spowiedź. Można to zrobić codziennie (poza niedzielą) w godzinach od 8.00 do 9.00 oraz od 15.00 do 16.00 pod numerem telefonu: 33 857 81 43.
Będziemy spowiadać w salce na probostwie (wejście od strony ogrodu), która jest dużym pomieszczeniem lub na zewnątrz.
Ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna postanowienie to obowiązuje od dzisiaj (26 marca) aż do odwołania lub jego zmiany.
Nie czekajcie na ostatnią chwilę – nie tylko z powodu ewentualnego tłoku, ale i dlatego, że nie ma żadnej gwarancji, iż któryś z nas się nie zarazi.
Wasi Kapłani