Zapraszamy na III Koncert z cyklu: ,, Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej u św. Elżbiety „, który odbędzie się 19.01.2020 r. w naszym kościele.

Wykonawcą będzie Pan Jakub Zawadzki z Wrocławia.

Artysta wykona utwory: J.S. Bacha, M. Sawy, Improwizacje organowe, Transkrypcje utworów orkiestrowych.

Odbędzie się również wspólne kolędowanie.

 

Jakub Zawadzki (Wrocław)

Naukę gry na fortepianie zaczął w wieku 7 lat.

W 2007 roku rozpoczął formację muzyczną w ramach Metropolitalnego Studium Organistowskiego w klasie organów prof. Władysława Sobuli, następnie dr. Bogusława Raby i mgr Moniki Krahforst-Kamińskiej. Szkołę ukończył z wyróżnieniem w 2012 roku.

Jest studentem 5 roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie organów dr. Tomasza Głuchowskiego. Brał udział w kursach improwizacji i gry organowej prowadzonych przez Henryka Botora (Tychy), Petera van Dijk’a (Utrecht), Juliana Gembalskiego (Katowice), Tomasza Orlowa (Katowice), Dariusza Bąkowskiego-Kois (Kraków) oraz Karola Mossakowskiego (Paryż).

Jakub Zawadzki występuje podczas licznych koncertów muzyki organowej, m. in. na festiwalu „Muzyka Dawnych Mistrzów” na zabytkowych organach Michaela Englera w Krzeszowie. Obecnie, od 8 lat, pełni funkcję organisty i animatora życia muzycznego w parafii OO. Jezuitów pw. św. Ignacego Loyoli, gdzie organizuje co roku festiwal muzyki organowej i kameralnej pt. „Wieczory organowe”. Zajmuje się także naprawą i konserwacją organów.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

 

Patronat Medialny:

https://www.ox.pl/

https://wkrotce.ox.pl/wydarzenie/wieczory-muzyki-organowej-i-kameralnej-u-sw-elzbiety1,32758

https://www.facebook.com/portalox/

https://www.facebook.com/PortalViFI/

https://bielsko.niedziela.pl/

https://www.facebook.com/Wieczory-Muzyki-Organowej-i-Kameralnej-u-św-Elżbiety-116011106522864/